Przekaż 1% podatku »

Aktualności

2018-01-11

„O śmierci i odrodzeniu” od stycznia w bibliotekach publicznych

Rok 2018 rozpoczęliśmy kolejnym projektem Fundacji: jest nim zakup i wysyłka książki „O śmierci i odrodzeniu, czyli jak umrzeć bez lęku” Lamy Ole Nydahla do bibliotek publicznych w całej Polsce.
 
W zachodnim świecie temat śmierci nie należy do popularnych i lubianych. Buddyzm podchodzi do niego w sposób bardzo otwarty, traktując go jako naturalną kolej rzeczy a także możliwość rozpoznania natury umysłu.
W swojej książce autor i nauczyciel buddyzmu, Lama Ole Nydahl, wyjaśnia w sposób przystępny dla współczesnego czytelnika wiedzę niezliczonych mistrzów medytacji na temat tego, czego doświadczamy w momencie śmierci i w stanie pośrednim przed kolejnymi narodzinami. Opisuje konkretne metody, dzięki którym można lepiej przygotować się a następnie przejść przez proces umierania. Pokazuje, jak pozbyć się lęku przed śmiercią i jak pomóc w tym innym. Powołuje się też na najnowsze badania naukowe związane z dziedziną stanów bliskich śmierci.
 
Chcąc ułatwić czytelnikom dostęp do tej ważnej wiedzy, postanowiliśmy podarować książkę bibliotekom publicznym w całym kraju. Akcja jest w trakcie realizacji, jako jedno z wielu działań Fundacji Stupa House.

1% podatku

Od 2004 roku, dzięki przekazanemu przez Was 1% na rzecz Fundacji, wspieramy projekty związane z zachowaniem nauk buddyzmu tybetańskiego na Zachodzie. Więcej
  • FUNDACJA “STUPA HOUSE”

  • ul. Ożarowska 65/67 01-408 Warszawa
  • NIP 527 23 74 823
  • REGON 015079955
  • Nr KRS 0000045988
2012 © Fundacja Stupa House. All Rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone