Przekaż 1% podatku »

Aktualności

2013-02-15

Zostań filantropem, przekaż 1% podatku

Konieczność rozliczania się z podatku dochodowego raczej nie jest na liście naszych ulubionych rzeczy. Zobowiązanie jednak jest zobowiązaniem, więc co roku bohatersko przystępujemy do mozolnego wypełniania PITów.

W związku z tym mamy okazję by zdecydować, na którą organizację pożytku publicznego (OPP) przekażemy 1% podatku i jakie działania charytatywne dzięki temu wesprzemy.

 

Ten 1% tak naprawdę nic nas nie kosztuje, ponieważ są to pieniądze, które należy oddać Państwu. Jeśli jednak poświecimy parę sekund na wypełnienie dodatkowej rubryki w formularzu PIT (uzupełnienie nr KRS fundacji), możemy stać się filantropem i przeznaczyć pieniądze na charytatywny cel. I choć niektórym wydaje się, że kwota z naszego 1% to właściwie nic, w skali milionów osób, które go mogą przekazać, osiągamy niezwykłe rezultaty! W samym 2012 roku w ten sposób udało się wszystkim OPP zebrać łącznie 457,3 mln zł*. 

 

Fundacja Stupa House (FSH) jako organizacja należąca do szlachetnego grona OPP, zachęca wszystkich do zapoznania się z działalnością pozarządowych organizacji społecznych. Dzięki temu dokonamy bardziej świadomego wyboru i zdecydujemy, w jakich działaniach charytatywnych nasz procent weźmie udział.

 

A oto polecane linki:

www.ngo.pl

www.kampaniespoleczne.pl

https://www.eopp.pl/pit

 

Jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku Fundacji Stupa House, zapraszamy tutaj: https://www.eopp.pl/pit/fsh 

Dziękujemy za Wasze wsparcie,

Zespół FSH 

*źródło: Ministerstwo Finansów, Departament Podatków Dochodowych. 

1% podatku

Od 2004 roku, dzięki przekazanemu przez Was 1% na rzecz Fundacji, wspieramy projekty związane z zachowaniem nauk buddyzmu tybetańskiego na Zachodzie. Więcej
  • FUNDACJA “STUPA HOUSE”

  • ul. Ożarowska 65/67 01-408 Warszawa
  • NIP 527 23 74 823
  • REGON 015079955
  • Nr KRS 0000045988
2012 © Fundacja Stupa House. All Rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone