KRS: 0000045988

E-mail: biuro@fsh.pl

Skip to content Skip to footer

XIII Festiwal Kultury Buddyjskiej „Przestrzeń Umysłu” w Krakowie 17–20 listopada

Po ponad rocznej przerwie z radością zapraszamy na kolejną edycję naszego festiwalu. W programie znajdą się wykłady nauczycieli buddyzmu Diamentowej Drogi, którzy w przystępny i niepozbawiony humoru sposób opowiedzą o naukach Buddy oraz ich praktykowaniu tu i teraz. Wśród poruszanych tematów obok medytacji nie zabraknie też rozważań o buddyjskim rozumieniu współczucia i mądrości. Wykłady odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1, w Teatrze Współczesnym przy ul. Starowiślnej 21, a także w Buddyjskim Ośrodku Medytacyjnym przy ul. Stattlera 5, gdzie będzie można wykorzystać zdobytą wcześniej wiedzę i nauczyć się, jak pracować z umysłem w medytacji.
Znajdziesz nas również:
Instagram: buddyzm_krakowPROGRAM FESTIWALU:17.11, środa„Buddyzm we współczesnym świecie” – wykład Igala Hoffmanagodz. 19:00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1
Igal Hoffman – nauczyciel linii Karma Kagyu buddyzmu tybetańskiego i uczeń Lamy Olego Nydahla. Buddyjskie schronienie przyjął w 1998 roku i od tego czasu pracował na rzecz rozwoju buddyzmu Diamentowej Drogi w Izraelu. Przełożył na język hebrajski książki Lamy Olego Nydahla i teksty medytacyjne. Od 2012 roku naucza podstaw buddyzmu Diamentowej Drogi. Zawodowo zajmuje się medycyną chińską.
18.11, czwartek„Wprowadzenie do buddyzmu Diamentowej Drogi” – wykład Igala Hoffmanagodz. 19:00, Teatr Współczesny w Krakowie, ul. Starowiślna 21 (II piętro)
19.11, piątek„Mądrość i współczucie” – wykład Piotra Kaczmarkagodz. 19:00, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, ul. Rajska 1
Piotr Kaczmarek jest uczniem Lamy Olego Nydahla i praktykuje buddyzm Diamentowej Drogi od 1985 roku. Współtworzył ośrodki medytacyjne m.in. w Poznaniu, Kucharach, Katowicach oraz w Karma Guen (Hiszpania), Grazu i Wiedniu (Austria). Od ponad 25 lat zajmuje się również buddyjskimi projektami międzynarodowymi. Od 2014 roku na prośbę Lamy Olego Nydahla prowadzi ośrodek odosobnieniowy w Zagórzanach.
20.11, sobota„Medytacja” – wykład Piotra Kaczmarkagodz. 17:00, Buddyjski Ośrodek Medytacyjny, ul. Wojciecha Stattlera 5
Po wykładzie odbędzie się wspólna medytacja XVI Karmapy.

Dodaj swój komentarz

Imię
E-mail
Komentarz